Internat jest integralną częścią Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Przeznaczony jest dla uczniów, którzy mieszkają zbyt daleko lub mają utrudniony dojazd do szkoły z miejsca zamieszkania.  Internat ma charakter koedukacyjny.  W każdym pokoju znajdują się  toalety, prysznice, a na każdym poziomie pomieszczenia socjalne i sale telewizyjne. Pokoje są w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb młodzieży, umożliwiając im zarówno wypoczynek, jak i naukę. Każdy pokój mieszkalny posiada stałe łącze internetowe. Mieszkańcy internatu mogą także korzystać z sal do cichej nauki, ze zgromadzonych tam słowników,  encyklopedii i prasy młodzieżowej.  Pobyt w internecie jest bezpłatny.

Całodobową opiekę nad młodzieżą pełnią wykwalifikowani nauczyciele-wychowawcy, którzy służą wychowankom swoją pomocą i radą w wielu sprawach, zarówno dydaktycznych, wychowawczych, jak również osobistych. Codziennie   dyżury w internacie mają także nauczyciele ze szkoły, którzy pomagają mieszkańcom w nauce.  Wychowawcy planują i organizują proces wychowawczy,  tworzą dogodne warunki do rozwoju swoich  podopiecznych, współpracują z nauczycielami uczącymi w szkole i są w stałym kontakcie z rodzicami.

Wszystko to i jeszcze wiele innych rzeczy, które nie zostały tu wspomniane, są częścią życia w internacie. A wszyscy zarówno podopieczni jak i wychowawcy starają się, aby panowała tu ciepła, przyjazna i domowa atmosfera.

Przyjdź, zobacz, zamieszkaj….

REKRUTACJA INTERNAT – OGŁOSZENIE
1. Zakwaterowanie do Internatu odbędzie się 01 września 2022 roku w godzinach 08.00-10.00
.
2. Każdy z uczniów zameldowanych w Internacie powinien wziąć ze sobą:
– rzeczy osobiste,
– komplet pościeli (powleczka na poduszkę i kołdrę, prześcieradło), internat wypożycza
kołdrę (150×200), poduszkę oraz nakrycie na tapczan,
– mały i duży ręcznik,
– środki higieny osobistej,
– do użytku własnego kubek/szklanka, sztućce,
– pidżama, dresy,
– kapcie i klapki gumowe pod prysznic,
– papier toaletowy.

3. Koszty związane z pobytem w Internacie:
– uczeń ponosi koszty związane z całodziennym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja),
– opłatę należy uiszczać do dzieciatego dnia każdego miesiąca.

4. Pobyt w Internacie:
– zakwaterowanie odbywa się w poniedziałki w godzinach 07.00-08.00
,
– wymeldowanie następuje w piątki do godziny 17.00
,
– w weekendy i święta i dni wolne od pracy/nauki Internat jest nieczynny.

5. Lista przyjętych do Internatu zostanie ogłoszona 01 sierpnia 2022 roku. Informacje na
temat osób zakwalifikowanych będą udzielane telefonicznie lub osobiście w sekretariacie
szkoły.