Szanowni Państwo,

Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy ma przyjemność ogłosić Konkurs skierowany do uczniów średnich szkół o profilu rolniczym, którego celem jest powstanie Logo integrowanej produkcji. Logo to musi być oryginalnym projektem graficznym odnoszącym się do integrowanej produkcji roślin jako systemu wykorzystującego w sposób zrównoważony postęp techniczny i biologiczny w uprawie, ochronie roślin i nawożeniu, a przy tym zwracającego szczególną uwagę na ochronę środowiska i zdrowie ludzi. Oprócz projektu graficznego komisja konkursowa oceniać będzie także obowiązkowe pisemne jego uzasadnienie.

Zwycięska praca będzie wykorzystana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa jako ogólnopolski znak integrowanej produkcji lub posłuży jako wzór wyjściowy do zaprojektowania ostatecznej wersji logo.

Więcej informacji na stronie Instytutu: https://www.ior.poznan.pl/744,aktualnosci?tresc=9706

Wsparcia merytorycznego udzieli wszystkim zainteresowanym uczniom p. Grzegorz Dzienis.