12 maja 2024 roku w Zespole Szkół CKR w Janowie odbyło się XV Forum Rolnicze. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W trakcie Forum odbył się m.in. pokaz maszyn i urządzeń rolniczych. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta w moim wymarzonym gospodarstwie”. Dla najmłodszych uczestników Forum zapewniono dmuchańce oraz kącik animacyjny. Uczestnicy Forum mieli okazję skorzystać z konsultacji rolniczych oferowanych przez przedstawicieli  instytucji rolniczych takich jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ora Państwowa Inspekcja Sanitarna.

W dniach 11-12 maja 2024 roku na terenie Zespołu Szkół został rozegrany VI Memoriał Szachowy im. prof. Józefa Marcinkiewicza. W turnieju w grupach A i B uczestniczyło 52 zawodników reprezentujących kluby i Zespoły Szkół CKR z województw podlaskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego. Puchary i medale zostały ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Czesława Siekierskiego. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie Panią Sylwię Sadłowską oraz Pana Józef Bochenko, Prezesa Akademii Sportów Umysłowych.

WYNIKI VI Memoriału Szachowego im. prof. Józefa Marcinkiewicza:

OPEN A

1. Łukasz Dzieszko