Dnia 18 kwietnia 2024 r.  ZSCKR w Janowie gościł policjantów z Sokółki, Białegostoku, Suwałk, Janowa.

Mundurowi przedstawili proces przygotowywania psów do służby, zaprezentowali umiejętności psów patrolujących, zademonstrowali własne umiejętności, odpowiadali na zadawane pytania, mówili m.in. o procesie rekrutacji do służby.

– Dzisiejsze spotkanie zorganizowaliśmy wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Ma ono na celu promocję zawodu policjanta, pokazanie młodzieży jak wygląda rekrutacja. Uczniowie mogą się o tym dowiedzieć na naszym stoisku profilaktycznym. Dodatkowo przygotowaliśmy pokaz umiejętności psów służbowych z Sokółki oraz z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, a także pokaz umiejętności jazdy na motocyklach policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego sokólskiej komendy. Przy naborze do policji nie mamy limitu wiekowego. Po skończonej szkole średniej można składać swoje dokumenty – powiedziała nam sierżant sztabowy Magdalena Afonin, oficer prasowy KPP w Sokółce.