1 marca 2024 r. Podsekretarz  Stanu MRiRW Adam Nowak  otworzył oficjalnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr. Jana Dzierżona w Bogdańczowicach w województwie opolskim halę dydaktyczną – Centrum Rolnictwa Precyzyjnego. W otwarciu hali uczestniczyła również dyrektor ZSCKR w Janowie p. Sylwia Sadłowska oraz 35 dyrektorów szkół rolniczych. Spotkanie było także okazją do upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji wiceminister Adam Nowak wraz z uczniami oraz zaproszonymi gośćmi, dyrektorami szkół rolniczych złożył wiązanki kwiatów pod pomnikiem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nowoczesny pawilon dydaktyczny pozwoli na realizację praktycznej nauki w zawodach: technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, niezależnie od warunków atmosferycznych przez pełny okres nauki.

Na powierzchni użytkowej ok. 1200 m2 hali mieści się: segment do pracy maszynami sterowanymi satelitarnie wraz z ich agregowaniem, segment obróbki metalu z toczeniem, frezowaniem i spawaniem oraz segment naprawy maszyn rolniczych. W dalszej części hali zlokalizowane są: pracownia symulatorów wyposażona w kierownice, podłokietniki, symulator kombajnu oraz pracownia rysunku technicznego.

Nad pracowniami w hali powstało audytorium wzbogacone o antresole do obserwacji procesu nauki w poszczególnych segmentach. Hala została wyposażona w zaplecze socjalno-bytowe z szatniami, prysznicami oraz aneksem kuchennym.

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook