105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

11.11.2023 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z pracownikami Ministerstwa celebrował najważniejsze dla Polaków święto, Święto Odzyskania Niepodległości.

„Jesteśmy dumni z naszej niepodległości, suwerenności i wolności. Święto Niepodległości, to czas refleksji nad historią, nad dziedzictwem kulturowym i narodowym.” -podkreślił Minister

W tym roku świętujemy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzięki bohaterstwu i wspólnemu wysiłkowi całego narodu, po 123 latach zaborów, w 1918 r. Polska odzyskała niepodległość.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus uczestniczył w uroczystym spotkaniu, zorganizowanym w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi. Minister, wraz ze współpracownikami i przedstawicielami jednostek podległych i nadzorowanych, oddał hołd tym, którzy walczyli o niepodległy kraj.

Szef resortu rolnictwa życzył wszystkim jedności, która towarzyszyła naszym przodkom – Różnimy się w naszych rodzinach i w społeczeństwie, jednak dobro Ojczyzny i niepodległość są wartościami nadrzędnymi i są ponad wszelkimi podziałami. O te właśnie wartości musimy dziś walczyć w jedności – podkreślił Minister Robert Telus.

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook