Zespół Szkół CKR w Janowie – Bitwa Regionów 2023

20 sierpnia 2023 roku w Zespole Szkół CKR w Janowie odbył się II etap Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów 2023. Do finału przeszło Koło Gospodyń Wiejskich Olmoncianki, które zaserwowały polędwiczkę wieprzową z babką ziemniaczaną i tym daniem skradły serca jury. Ponadto podczas konkursu odbył się występ uczniów Szkoły Podstawowej w Białousach, występ uczniów Zespołu Szkół CKR w Janowie, występ zespołu Jarzębina z Karakuł, pokaz kulinarny finalistki czwartej edycji programu Hell’s Kitchen – Pauliny Makarskiej, występ artystyczny absolwentów Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokółce oraz występ zespołu M-POWER. Swoje stoiska przygotowały też instytucje związane z rolnictwem oraz Nadleśnictwo Czarna Białostocka i wojsko. Oprócz tego został zorganizowany bieg uliczny. Wzięło w nim udział 18 uczestników, którzy zmierzyli się na dystansie 400 m, 600 m i 800 m.  W biegach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta w kategoriach wiekowych 2013-2014, 2011-2012 oraz 2009-2010. Finaliści otrzymali medale i puchary natomiast pozostali uczestnicy upominki. Celem tego wydarzenia była popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży szkół powiatu sokólskiego oraz integracja. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia do zabawy dostępne były dmuchańce, kącik animacyjny oraz trampolina. Ponadto można było spróbować dań regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich a także przez Paulinę Makarską w asyście ucznia Zespołu Szkół CKR w Janowie, finalisty konkursu „Gotuj z klasą!”. Organizatorami konkursu było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

Link do filmu – https://www.youtube.com/watch?v=NBoEsW9kpJM

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook