Pierwszy etap konkursu tzw. szkolny polega na przygotowaniu dań z wykorzystaniem tradycyjnych produktów. Uczniowie muszą nie tylko opowiedzieć o swoich potrawach, ale też pokazać, które produkty czy tradycje kulinarne ich zainspirowały.

Wszystkie dania będą przygotowywane w oparciu o odpowiedni dobór produktów z uwzględnieniem Listy Produktów Tradycyjnych, bazę produkty podlaskie.eu oraz produkty rolno-spożywcze oznaczone informacją „Produkt polski”.

Zwycięzcy etapu szkolnego będą reprezentować swoją szkołę w etapie wojewódzkim – finale konkursu, który zaplanowany jest na 24 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Będą gotować swoje dania i prezentować je komisji konkursowej. Ocenie będzie podlegał smak, prezentacja czy związek z regionem danej potrawy.

Zmagania młodych podlaskich kucharzy będzie oceniać jury pod przewodnictwem Karola Okrasy, jednego z najbardziej znanych polskich szefów kuchni, który otrzymał także tytuł Ambasadora Województwa Podlaskiego. On także jest fundatorem nagrody głównej w konkursie – stażu w jego ekskluzywnej restauracji.

Czwarta edycja konkursu realizowana jest przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego przy współpracy z Oddziałem Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku.

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook