W ramach realizowanego projektu  „ZSCKR w Janowie kuźnią specjalistów” RPPD.03.03.01-20-0250/19 10 uczniów Technikum  w miesiącu lipcu zrealizowało staże zawodowe u pracodawców na terenie powiatu sokólskiego.

W trakcie stażu uczniowie kształcący się na kierunku technik mechanizacji rolnictwa, technik weterynarii oraz technik żywienia i usług gastronomicznych  realizowali treści nauczania i nabyli umiejętności wynikające z programu nauczania zawodu lub treści spoza programu nauczania, które zwiększają ich szanse na późniejsze zatrudnienie w wyuczonym zawodzie.

Uczestnicząc w stażach u pracodawców uczniowie otrzymali stypendium stażowe a także uzyskali doświadczenie i nabyli umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania pracy w rzeczywistych warunkach pracy.

Projekt jest realizowany w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.