Finaliści trzeciej edycji konkursu „Gotuj z klasą” 2022 roku doskonalili swoje kulinarne umiejętności pod okiem mistrza Karola Okrasy. Niecodzienne szkolenie, zorganizowane przez podlaski samorząd, odbyło się w poniedziałek, 13 czerwca 22 r., w „Ziołowym Zakątku” w Korycinach. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

 

Uczestnikami warsztatów byli  finaliści konkursu „Gotuj z klasą”, do którego od kilku lat podlaski samorząd zaprasza uczniów szkół o profilu gastronomicznym z regionu. Wśród nich byli także zwycięzcy tegorocznej edycji kulinarnych zmagań, dla których to bonus do nagrody głównej – stażu w warszawskiej restauracji Platter mistrza Okrasy.

Wśród uczestników tego wydarzenia byli uczniowie nasze szkoły oraz nauczyciel p. Katarzyna Krutul , która przygotowywała uczniów do konkursu „Gotuj z klasą” .W sumie w konkursie „Gotuj z klasą” zajęliśmy V miejsce, ale nie zawsze liczy się miejsce, a ciągłe doskonalenie warsztatu pracy.

Karol Okrasa rozpoczynając szkolenie, podkreślał wartość dobrych jakościowo produktów lokalnych, a młodych ludzi zachęcał do eksperymentowania. Przygotowane podczas warsztatów dania oparto na trzech produktach, których wytwórcy są ujęci na liście prowadzonej przez samorządowe Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego. Była to lokalna wołowina, marynowane grzyby i miód. Ten ostatni produkt pochodził z gospodarstwa pszczelarskiego prowadzonego przez Wiktora Wolszczuka.

Smaki wzbogacane były też ziołami z „Ziołowego zakątka”  gdzie ponad 1500 gatunków ziół jest położonych na obszarze 12 hektarów. Dla młodych adeptów kulinarnej sztuki, była to też okazja, by poznać się z nimi „na żywo”, spróbować płatków róży czy czosnku niedźwiedziego.

Warsztaty kulinarne zorganizowano ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach przedsięwzięcia Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich pn. „Gotuj z klasą – lokalne łamanie przepisów”.

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook