Kolejny wyjazd zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych – Panią Martynę i Pana Grzegorza, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 3 technikum rolniczego oraz klasy 1 szkoły branżowej W ramach zajęć praktycznych z produkcji zwierzęcej uczniowie zapoznali się z organizacją pracy przy chowie bydła mięsnego. Uczniowie dokonali oceny pokroju i kondycji zwierząt inwentarskich. W trakcie dyskusji zapoznano uczniów z kwestiami żywienia zwierząt, organizacji rozrodu i rozwiązań technicznych zastosowanych w obiekcie inwentarskim. Wśród zagadnień z zajęć praktycznych produkcji roślinnej uczniowie dokonali pomiarów obsady żyta i owsa. Dokonano także lustracji pól w poszukiwaniu chwastów i szkodników w zbożach i rzepaku. Po sprawnie zrealizowanych celach zajęć terenowych w wyjątkowych okolicznościach przyrody skorzystaliśmy z gościnności Państwa Filipowicz.

Dziękujemy serdecznie za współpracę!

 

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook