Czas, w którym każdy z nas skłania się do zadumy i refleksji nad przemijaniem. To czas, kiedy pamiętamy o wszystkich nam bliskich osobach, którzy odeszli. Odmawiamy za nich modlitwę, zapalamy znicz.

W Tym dniu wspominamy wszystkich, których już z nami nie ma. Wspominamy też osoby związane z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie, dyrektorów, nauczycieli, uczniów. Pamiętamy o patronie naszej szkoły.

Przywołujemy wspomnienia o nich i czerpiemy mądrość z ich spuścizny, z tego, co nam po sobie pozostawili – cześć ich pamięci.

„Bramy przepastne śmierci dla niektórych ludzi nie istnieją. Świadczą o prawdzie wielkości takiej, że prawa wielkości są inne, niż prawa małości.” – Józef Piłsudski