Dnia 12.09.2021 r. w Dąbrowie Białostockiej  odbyło się wielkie święto rolników – Dożynki Wojewódzkie. Uroczystości rozpoczęły się Liturgią Świętą w cerkwi pw. Św. Jana Teologa. Następnie przed godziną 11:00 dziedziniec przed Kościołem pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej  wypełnił się wiernymi, zaproszonymi gośćmi i delegacjami z wieńcami dożynkowymi i darami ołtarza.
Mszy Świętej Dożynkowej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski. Kaznodzieją był Ksiądz Proboszcz z Różanegostoku Wojciech Witkowski. Z Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, barwny korowód dożynkowy prowadzony przez mażoretki i Powiatową Młodzieżową Orkiestrę Dętą przemaszerował na Stadion Miejski w Dąbrowie Białostockiej.
Wzdłuż sceny, u jej podnóża ustawiono szereg okazałych i barwnych wieńców dożynkowych.
Główni gospodarze  i organizatorzy spotkania: Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Marka Olbrysia, Członka Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesławę Burnos, Starostę Powiatu Sokólskiego Piotra Rećko i Burmistrza Miasta i Gminy Dąbrowa Białostocka Artura Gajlewicza rozpoczęli dożynki wojewódzkie.
Podczas dożynek nastąpiło również wręczenie odznaczeń “Zasłużony dla Rolnictwa”. Jest to najwyższe odznaczenie, którym może uhonorować Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku zostało wręczonych 21 medali przez Wojewodę Podlaskiego.Wśród odznaczonych była również dyrektor ZSCKR w Janowie Sylwia Sadłowska. Serdecznie gratulujemy.
Nasza szkoła specjalnie na tę okoliczność zaprezentowała stoisko szkolne. Nauczyciele z uczniami naszej szkoły przygotowali własne produkty i specjały. Same smakowitości, które cieszyły podniebienia smakoszy.
Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook