Prawie 50 szachistów i szachistek  zmagało się o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Grzegorza Pudy.

Z tej okazji odwiedzili nas znamienici goście: poseł do Parlamentu Europejskiego oraz były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel, poseł na Sejm Pan Kazimierz Gwiazdowski, członek zarządu powiatu sokólskiego Pani Bożena Jelska-Jaroś a także dyrektorzy szkół rolniczych: ZSCKR w Kowalu – Pan Andrzej Zdrojewski oraz ZSCKR w Sypniewie –  Pan Marian Basa.

Liczne grono przybyłych na turniej szachistów, reprezentowało zarówno szkoły rolnicze podległe Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak również kluby z województwa podlaskiego.

Po przywitaniu gości oraz zawodników, Dyrektor ZSCKR w Janowie Pani Sylwia Anna Sadłowska odczytała list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Grzegorza Pudy, skierowany do organizatorów, uczestników, pracowników i uczniów ZSCKR.

Turniej trwał 2 dni, w pierwszy dzień zawodów rozegrano cztery rundy a drugi dzień trzy rundy. Partie były rozgrywane w systemie 30 min. na partię + 30 sek.

Turniej sędziował trener oraz sędzia szachowy Pan Józef Bochenko.

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Krzysztofa Jurgiela oraz Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Wyniki turnieju:

Dziękujemy, że razem mogliśmy uczcić pamięć wybitnego Polaka, patrona naszej szkoły, profesora Józefa Marcinkiewicza.