Hala uprawowa XXI wieku Nowo wybudowany budynek hali uprawowej do praktycznej nauki zawodu Najnowsze ciągniki i maszyny Nowoczesne warsztaty techniczne Pracownie językowe Własna szkoła jazdy Ośrodek Szkolenia Kierowców ZSCKR w Janowie, kat. B, T

4 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne. Z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminu dojrzałości Polskie Radio i Telewizja Polska przygotowały cykl powtórzeniowy.

Polskie Radio – posłuchaj przed maturą!

Polskie Radio opracowało praktyczne kompendium wiedzy dla maturzystów. W serwisie PR uczniowie znajdą zestawienie materiałów, które pomogą im w utrwaleniu materiału. Są to m.in. nagrania i audycje podsumowujące najważniejsze zagadnienia z wybranych przedmiotów i obszarów tematycznych. Materiały dostępne na stronie to ciekawy sposób na urozmaicenie nauki.

Zestawienie materiałów Polskiego Radia:

 • Matura 2021. Matematyka – praktyczne kompendium wiedzy
 • Matura 2021. Matura z historii – renesans (powtórka)
 • Matura 2021. Język polski – praktyczne kompendium wiedzy
 • Matura 2021. Fizyka – praktyczne kompendium wiedzy
 • Matura 2021. Język angielski – praktyczne kompendium wiedzy
 • Matura 2021. Matura z historii – II wojna światowa (powtórka)
 • Matura 2021. Matura z historii – starożytność i średniowiecze (powtórka)
 • Matura 2021. Matura z historii – XVII wiek w Polsce i na świecie (powtórka)
 • Matura 2021. Matura z historii – oświecenie i epoka napoleońska (powtórka)
 • Matura 2021. Powtórka – od kongresu wiedeńskiego do powstania styczniowego
 • Matura 2021. Powtórka z historii – od połowy XIX wieku do I wojny światowej
 • Matura 2021. Matura z historii – dwudziestolecie międzywojenne (powtórka)
 • Matura z Czwórką. John Maxwell Coetzee i jego proza zaangażowana
 • Matura 2021. WOS – praktyczne kompendium wiedzy
 • Matura 2021. Lektury – praktyczne kompendium wiedzy
 • Matura 2021. Język niemiecki – praktyczne kompendium wiedzy
 • Matura 2021. Historia sztuki – praktyczne kompendium wiedzy

Telewizja Polska – powtórka maturalna!

W serwisie VOD TVP uczniowie mogą obejrzeć cykl „Repetytorium maturzysty”, przygotowany przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Każdy z odcinków trwa 70 minut, a poszczególne lekcje ok. 20 minut.

W programie występują doświadczeni nauczyciele z renomowanych liceów oraz uznani specjaliści, którzy omawiają zagadnienia z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Lekcje z języka angielskiego odbywają się z native speakerem. Materiały przygotowane przez TVP są dostosowane do wymogów egzaminu maturalnego.
Wszystkie odcinki cyklu można zobaczyć w serwisie VOD TVP.

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook