Hala uprawowa XXI wieku Nowo wybudowany budynek hali uprawowej do praktycznej nauki zawodu Najnowsze ciągniki i maszyny Nowoczesne warsztaty techniczne Pracownie językowe Własna szkoła jazdy Ośrodek Szkolenia Kierowców ZSCKR w Janowie, kat. B, T

W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji.

Zamek Królewski w Warszawie

Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja Zamek Królewski w Warszawie przygotował szereg wydarzeń edukacyjnych, m.in. wykłady on-line, film, a także wystawę pt. Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Eskpozycja przybliża nie tylko samą Konstytucję, ale także tych, którzy uczestniczyli w jej tworzeniu i byli jej świadkami. Wystawa będzie czynna od 1 maja do 8 sierpnia 2021 r.

Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych przez Zamek Królewski w Warszawie można znaleźć na stronie.

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Ze względu na sytuację epidemiczną Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało wydarzenia w formie on-line, tj. wykłady, seminarium oraz warsztaty. Ponadto na wystawie czasowej w Pałacu na Wyspie zostanie wyeksponowana kopia Konstytucji 3 maja z 1791 r., która została wypożyczona z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W Muzeum w Wilanowie będzie można wziąć udział w otwartych pokazach drukarskich połączonych z opowieścią o Stanisławie Kostce Potockim, który jest twórcą wilanowskiego muzeum. W polowej Drukarni Królewskiej na prawdziwej prasie drukarskiej będą drukowane fragmenty Konstytucji 3 maja, a w mennicy Jana III Sobieskiego będzie można własnoręcznie wybić monety z czasów króla.

Muzeum przygotowało również zajęcia on-line zatytułowane „Co się wydarzyło 3 maja 1791 roku?”. Zajęcia odbędą się 3 maja w godz. 11:00-12:00. Udział w spotkaniu online jest bezpłatny.

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook