Osiemnastu uczniów podlaskich szkół średnich – w większości o profilu rolniczym- uczestniczyło w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Pszczelarstwie. Konkurs już po raz drugi zorganizował Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W tym roku spotkanie odbyło się w trybie online.

Podczas pierwszego etapu konkursu uczestnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 45 pytań. Należało wykazać się wiedzą m.in. z zakresu budowy pszczelego organizmu, trybu pracy czy możliwości fizycznych pszczół. Drugi etap polegał na rozpoznaniu roślin prezentowanych na zdjęciach.

Wiedzę uczestników oceniali eksperci w dziedzinie pszczelarstwa: Mariusz Chachuła, Tomasz Kędziora, Jarosław Stępień, Wojciech Tryzna. Ich decyzją pierwsze miejsce w II edycji Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Pszczelarstwie otrzymała Magdalena Bućko z II LO im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie. Laureatami drugiego i trzeciego miejsca zostali uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce: Łukasz Prokop i Patrycja Rogozińska. Czwartą lokatę zdobył Bartosz Biedrzycki z Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. Piąte miejsce przypadło Kamilowi Polewko z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody.

Serdecznie gratulujemy!!

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook