Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. W dniach 03 i 05 grudnia 2019r. do naszej szkoły przybyli najmłodsi przedstawiciele Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie. Przedszkolaki 3 i 4 letnie wraz z opiekunami i pod czujnym okiem swoich starszych kolegów z klas I-ych TŻiUG przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia i upiekły przepyszne świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka układały je na blachach i z niecierpliwością czekały kiedy będą gotowe piekąc się w piekarniku. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które pod czujnym okiem naszych uczniów nabierały różnobarwnych kolorów. Na warsztatach szkolnych unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok… Już nie możemy się doczekać!!!

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook