08 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie odbyło się spotkanie uczniów klas I Technikum im. prof. Józefa Marcinkiewicza w Janowie oraz uczniów klas I Branżowej Szkoły I Stopnia prof. Józefa Marcinkiewicza w Janowie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sokółce na temat cyber zagrożeń.

Błyskawiczny rozwój technik teleinformatycznych przynosi ludziom wiele korzyści, takich jak łatwość komunikacji i szybki dostęp do szerokiego spektrum informacji. Niesie jednak za sobą jednocześnie negatywne zjawiska w postaci cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Hejt i mowa nienawiści coraz bardziej rozpowszechniają się zwłaszcza wśród młodych ludzi. Na spotkaniu poruszono także zagadnienia cyberprzestępczości, czym jest, formy oraz metody.

Głównym celem spotkania było przede wszystkim wyczulenie młodych ludzi na zagrożenia czyhające w sieci oraz przedstawienie często przykrych skutków będących konsekwencją nieostrożnego i bezmyślnego korzystania z sieci.

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook