Po raz pierwszy uczeń ZSCKR w Janowie otrzymał nagrodę jaką jest Ministerialny Rejs po Morzu Bałtyckim. O wyróżnionym uczniu szkoły można było usłyszeć. Na rozpoczęciu roku szkolnego nagrodę tą otrzymał Kamil Sapieżyński. Jednak z uwagi na rezygnację z otrzymanej nagrody,powędrowała ona do kolejnej najlepiej uczącej się uczennicy ZSCKR w Janowie – Agaty Górskiej.

Za szczególne osiągnięcia, od 7 września do 11  września uczennica razem z kolegami z innych Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego żeglowała wzdłuż Zatoki Gdańskiej, zwiedzając atrakcje w portowych miastach. Zobaczyła fokarium na Helu, okręty Dar Pomorza i Błyskawicę, zacumowane w Gdyni, Europejskie Centrum „Solidarności” w Gdańsku i Muzeum II Wojny Światowej, podziwiała Westerplatte, spacerowała po Sopocie i wspinała się na latarnię morską. Podczas rejsu została przeszkolona w żeglarstwie, pod okiem kapitana sterowała jachtem. Wspólne pływanie z grupą młodzieży pozwoliło na zawiązanie się  nowych przyjaźni, a  samodzielne przygotowywanie posiłków dla grupy zintegrowało wszystkich i stworzyło niezapomniane wrażenia. Dzisiaj pozostaje w pamięci błękit nieba i morza zlewający się w całość , i ten piękny wschód słońca……..

Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook