Nasi uczniowie: Łukasz Oleksy, Julia Oleksy, Norbert Piktel, Kacper Siemion, Krystian Wilczewski Zajęli IV miejsce w konkursie pod nazwą „DOBRE PRAKTYKI ROLNICZE, A OCHRONA WÓD” zorganizowanym przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa jako jeden z elementów operacji pn. „Ochrona zasobów wodnych i racjonalne gospodarowanie wodą w rolnictwie w kontekście zmian klimatu”.

Celem konkursu było zwiększenie udziału młodych rolników we wdrażaniu inicjatyw na rzecz
rozwoju rolnictwa zrównoważonego oraz podnoszenie wiedzy i świadomości uczniów ze
szkół rolniczych z zakresu racjonalnego gospodarowania wodą w rolnictwie, w
szczególności zwiększenie jej dostępności, ograniczania zanieczyszczeń pochodzących ze
źródeł rolniczych oraz promowanie działań mitygujących i adaptujących do zmian klimatu.

Za swoje osiągnięcie oprócz nagród rzeczowych uczniowie wezmą udział w 3 dniowym szkoleniu ,,Dobre praktyki rolnicze, a ochrona wód wraz ze zwiedzaniem gospodarstw w województwie Łódzkim.