29 września 2022r. 6 szczególnie uzdolnionych uczniów Technikum im. prof. Józefa Marcinkiewicza w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie otrzymało decyzję Dyrektora o przyznaniu stypendium na rok szkolny 2022/2023 w ramach projektu „ZSCKR  w Janowie kuźnią specjalistów”” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, w ramach: Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działania 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej młodzieży, Poddziałania 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

Pomoc stypendialna została przyznana na okres 10 miesięcy i wynosi 400 złotych miesięcznie.

Stypendia są formą pomocy dla uzdolnionych uczniów i wspierania ich zainteresowań oraz pobudzania aktywności edukacyjnej. W dłuższej perspektywie będzie to miało wpływ na rozwój kompetencji kluczowych młodych osób, niezbędnych na rynku pracy. Rozwój osobistych kompetencji będzie procentował późniejszą aktywnością stypendystów na rynku pracy.