Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie z klasy II  pod opieką nauczyciela Jarosława Giedzicza wzięli udział w Warsztatach  polowych które odbyły się 18.06.2021r w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie. Tematem przewodnim spotkania było “Wdrażanie postępu biologicznego i technologicznego w praktyczną naukę zawodu oraz rekomendacja odmian na teren województwa podlaskiego”
Uczniowie  po wysłuchaniu wielu ciekawych wykładów min. na temat zastosowania dronów w rolnictwie, mieli możliwość zwiedzania poletek doświadczalnych z roślinami bobowatymi, roślinami zbożowymi i okopowymi znajdującymi się na Liście Odmian Zalecanych dla województwa podlaskiego , jak również sami mogli stanąć za sterem bezzałogowego statku powietrznego jakim jest dron. Wyjazd edukacyjny wzbogacił wiedzę uczniów i zachęcił do kolejnych wyjazdów na tego typu warsztaty.