Hala uprawowa XXI wieku Nowo wybudowany budynek hali uprawowej do praktycznej nauki zawodu Najnowsze ciągniki i maszyny Nowoczesne warsztaty techniczne Pracownie językowe Własna szkoła jazdy Ośrodek Szkolenia Kierowców ZSCKR w Janowie, kat. B, T
Prawie 50 szachistów i szachistek rozpoczęło dziś pierwszy etap zmagań o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Grzegorza Pudy.
Z tej okazji odwiedzili nas znamienici goście: poseł do Parlamentu Europejskiego oraz były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Krzysztof Jurgiel, poseł na Sejm, Pan Kazimierz Gwiazdowski, członek zarządu powiatu sokólskiego, Pani Bożena Jelska-Jaroś, a także dyrektorzy ZSCKR w Kowalu, Pan Andrzej Zdrojewski oraz ZSCKR w Sypniewie, Pan Marian Basa.
Liczne grono przybyłych na turniej szachistów, reprezentowało zarówno szkoły rolnicze podległe Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak również kluby z regionu.
Po przywitaniu gości oraz zawodników, Dyrektor ZSCKR w Janowie, Pani Sylwia Anna Sadłowska odczytała list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Grzegorza Pudy, skierowany do organizatorów, uczestników, pracowników i uczniów ZSCKR.
Turniej został zainaugurowany partią pomiędzy Panią Dyrektor Sylwią Anną Sadłowską, a Panem Posłem Krzysztofem Jurgielem. Emocje (przynajmniej w tej partii) trwały niestety krótko, gdyż oboje szachistów dosyć szybko zgodziło się na remis.
Emocji za to nie brakowało przy szachownicach, w trakcie trwania przewidzianych na pierwszy dzień zawodów czterech rund. Gry rozgrywane w systemie 30 min. na partię + 30 sek. na posunięcie były na tyle zacięte, że ostatni zawodnicy wstali od stołu dopiero znacznie po godzinie 18.00.
Z tym większą niecierpliwością czekamy na jutrzejszy, finałowy dzień zmagań.
Turniej sędziował niezmordowany promotor “królewskie gry” w regionie, trener oraz sędzia szachowy, Pan Józef Bochenko.
Zarówno dzisiejsze, jak również jutrzejsze wyniki można śledzić na żywo na stronie:
Telefon: tel/fax 857216216
16-130 Janów
ul. Białostocka 22

Facebook