Początek II semestru roku szkolnego 2020/21 to dla jednych czas wdrażania się w nowe wyzwania,  dla drugich ciągłe doskonalenie warsztatu pracy.

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu: „NOWOCZESNE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE – Technikum im. prof. Józefa Marcinkiewicza w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 zrealizowali, obecnie realizują i już niedługo realizować będą niżej podane  kursy:

Kurs barmański dla 10 uczniów.Celem kursu było przygotowanie jego uczestników do samodzielnej, profesjonalnej pracy w barze, a także przyswojenie podstaw technicznych sztuki barmańskiej. W ramach kursu uczniowie poznali między innymi:techniki mieszania napojów zimnych., organizację baru, tworzenie softdrinks (napoje klasyczne), longdrinks (napoje klasyczne), charakterystykę napojów mieszanych.

Kurs operatorów obrabiarek skrawających CNC.W okresie od 01.02.2021r. do 08.02.2021r. 7 uczniów naszej szkoły zdobywało nowe umiejętności.  Celem było nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznej na stanowisku: Operator obrabiarek CNC. Podniesienie umiejętności potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia pt. „Kurs operatorów obrabiarek skrawających CNC”. Poznanie zasad uruchomienia programów obróbczych na obrabiarkach CNC. Przygotowanie, modyfikowanie i optymalizacja programów obróbczych dla obrabiarek sterowanych numerycznie. Po zakończonym kursie uczestnik potrafi samodzielnie napisać program CNC, usunąć błędy z programu oraz dobrać narzędzia i parametry obróbki

Kurs „Operator wózków jezdniowych elektrycznych, spalinowych, gazowych z bezpieczna wymianą butli wózki”dla 10 uczniów rozpocznie się 16 lutego 2021 roku. Kurs obejmuje budowę wózków , typy stosowanych wózków jezdniowych, zagadnienia z zakresu BHP, zakres wiadomości o dozorze technicznym i praktyczne zajęcia na poszczególnych typach wózków.

Kurs inseminacji bydła został już pozytywnie rozstrzygnięty. Już niebawem będziemy mogli podać uczestnikom kursu harmonogram szkolenia. W tym kursie będzie uczestniczyło 6 uczniów technikum weterynarii.

Szkolenie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym.