Uczniowie!
Z okazji zbliżających się Mikołajek, Ministerstwo Klimatu i Środowiska,   zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste!
To dobry pomysł na kreatywne wykorzystanie tego dnia!
Wydarzenia potrwa 7 grudnia od godz. 9:00 do godz. 11:00
Udział w zajęciach jest bezpłatny!
Każdy uczestnik, który weźmie udział w warsztatach oraz finałowym QUIZ-ie – ma szansę otrzymać materiały edukacyjno – promocyjne dla swojej szkoły.
Więcej informacji znajdziecie na dedykowanej stronie www: https://dzialamydlaklimatu.pl
Dzięki warsztatom dowiecie się:
• jak stworzyć coś z niczego i dać nowe życie starym przedmiotom!
• jak wykorzystywać “odpady” – poznają czym jest recykling w praktyce!
• jak stworzyć ekologiczne ozdoby świąteczne!
• jak przygotować aromatyczny chlebek bananowy w duchu zero waste!
Warsztaty poprowadzą:
• Wojtek Kaczmarczyk – znany i lubiany youtuber z kanału Do Roboty, ponadto: Influencer, prezenter i konferansjer prowadzący wiele eventów w całej Polsce.
• Anna Jaklewicz – edukatorka i aktywistka ekologiczna oraz inicjatorka społecznej akcji sprzątania świata „Książka za worek śmieci”. Prowadząca opowie czym jest w praktyce idea zero waste i nauczy, jak nadać nowe życie niepotrzebnym przedmiotom. Na przykład ze starych słoików, sznurków i wstążek uczniowie wspólnie wyczarują osłonki na doniczki lub dekoracyjne wazony – w sam raz na świąteczny prezent!
• Dominika Łabędzka – znana ekologiczna pasjonatka i aktywistka, twórczyni kanału Rejestruje. Dzięki warsztatowi uczniowie dowiedzą się jak stworzyć ozdoby choinkowe oraz pachnące stroiki wykorzystując materiały z recyklingu!
• Paweł Wojtyga – twórca Warsztatu Qulinarnego. W jego przekazywaniu wiedzy nie brakuje szczypty humoru, znajdziecie w nim ogrom cierpliwości i profesjonalizmu, a gotowanie – zamiast wyzwaniem – będzie dla wszystkich świetną zabawą. Swoim warsztatem wprowadzi uczniów w świat kuchni, w której prostymi przepisami można ograniczyć np. marnowanie żywności.
Zapraszamy !