Z uwagi na fakt, iż dzień 14 października był dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych święto Dnia Edukacji Narodowej obchodziliśmy dnia 15 października 2019 roku.
Z tej okazji młodzież pod opieką Pana Dariusza Sieńko i Czesława Dziełaka przygotowała uroczystą akademię . Uczniowie zaprezentowali inscenizację słowną, prezentację nauczycielskich wariacji oraz wytypowali różne kategorie typów nauczycieli m.in. „rajski ptak”, „sokole oko” czy „diamentowa piła”.  W poszczególnych kategoriach wyróżnieni nauczyciele odnieśli sukcesy stając się laureatami a w nagrodę otrzymali pamiątkowy kubek z tytułem wyróżnienia. Oprócz odniesionych sukcesów nauczyciele otrzymali również nagrody dyrektora za każde wsparcie w rozwoju szkoły, za zaangażowanie w pracę, wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, za serdeczność którymi nauczyciele ich obdarzają. Do wszystkich nauczycieli i pracowników zostały skierowane życzenia, by myśli i marzenia mogły się urzeczywistniać a szlachetne pomysły kreować rozwój szkoły. Życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły zostały także przesłane ze Starostwa Powiatowego, z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, od Posłów, Senatorów jak również list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który został odczytany na uroczystości.

Podczas akademii zostały także wręczone certyfikaty uczestnikom projektu pt. „Staże zawodowe – szansa na rozwój uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020